Jdi na obsah Jdi na menu
 


K provádění rituálů, byste měli vystačit s kalichem - číší na usměrnění ženské síly a s hůlkou, athamem, nebo prstem na usměrnění mužské síly. Při čarování budete potřebovat několik předmětů podle vého cíle, přání a druhu živlu, s jakým se cítíte nejvíc spřízněni. Nástroje jsou pouze katalyzátory, které pomáhají zaměřit se na svůj cíl pomocí soustředění síly čtyř živlů, na dosažení požadovaného výsledku.
Oltář
- je místo, kam si dáváme obřadní předměty. Může to být stolička, skříňka, kámen, dřevěná deska podepřená kameny, stolek nebo větší krabice pokrytá látkou.. Předmět by měl mít vhodnou výšku, aby se při něm dalo sedět nebo klečet. Oltář se při obřadu pokrývá ubrouskem, látkou nebo barevným šátkem vztahující se k rituálu. Nejdůležitější je pevné místo a být středem kruhu. Na oltář si umístěte všechny nástroje, které jste zvolili - všechny přiřazené ke správnému směru podle vašeho výběru - různé magické sošky, talismany, amulety, osobní ikonky, květy, kameny, které budete chtít na místě při rituálu nebo magickém úkonu. Oltář je symbolem Země, jenž je v kontaktu s duchem.
Pentagram - pěticípá hvězda známa taky jako planoucí hvězda mágů, muří noha, pentakl, pentalfa. (Může být dokonce psán neviditelně na dveře a okna, slouží k zapuzení zla). Je vyrýván nebo malován na dřevěný nebo kovový kotouč ( někdy je vykládán polodrahokamy). Tento kotouč pentagramu se používá na vysvěcování předmětů ( kalich s vodou, vínem, talismany a jiné pomůcky,...), k vzývání, zapuzování a ovládání mocností.
Hůlka
-může být hladká nebo vyřezávaná, pomalovaná nebo popsaná magickými znaky. Existují dva typy hůlek jedny se používají na určité rituální úkony a druhé jen pro určité účely, pak se po použití spálí.. K její výrobě se používájí dřeva z posvátných stromů např. vrby, lístky, dubu, jeřábu, hlohu, jabloně, břízy. Někdy je zakončena u mužů kuželem a u žem půlměsícem nebo krystalem. Dřevo by se nemělo údajně brát ze stromu , když kvete nebo plodí.

Atham
-dýka ( nůž) s dvojím ostřím. Je to jedna ze základních pomůcek při magii. Dýka by měla být nová, její tvar a velikost záleží na vás. Nůž si nestačí jen koupit, musíte ji označit buď magickým písmen nebo vašimi iniciály. Většinou je rukojeť černé barvy a čepel broušená po obou stranách, ale nebývá větší než dlaň s nataženými prsty. Atham je jen váš, nikdo kromě vás ho nebude používat. Uložte ho z dosahu jiných lidí a uschovejte spolu s ostaními rituálními nástroji na chráněném místě. Atham se používá k vyznačení rituálního kruhu, k invokaci, zasvěcení, probuzení, zapuzení a dalších prací se silami. Atham patří živlu oheň.

Kalichy nebo poháry
-mohou být nejrozmanitějších tvarů, velikostí, typů. Přechovává se v nich víno či voda, ale někdy se používá i prázdný. Kalich na víno nesmí být vyroben s mosazi nebo cínu, pokud není postříbřený. Mezi vínem a těmito kovy probíhá chemická reakce, a uvolňují se jedovaté látky. Vhodné jsou kalichy ze dřeva, skla, kamene, stříbra. Kalich patří živlu voda.

Kadidelnice
-je důležitá pokud budete používat lepší kuřidla, která se pálí na dřevěném uhlí. Kadidelnice může být z jakéhokoliv materiálu, který snese žár. Jestliže hodláte s kadidelnicí pohybovat vyberte si s řetízky. Kadidelnice patří živlu oheň a lze ji používat ke kouzlům při kterých se pálí papír. Také budete potřebovat dřevěné uhlí a tyčku na prohrabování dřevěných uhlíků.

Svíčky
- jsou používány pro osvětlování oltáře, až po specifická kouzla.
Byliny -bylinky bývají používány v mnoha kouzlech. Pokud si koupíte větší množství bylin, dejte je do skleněné nebo keramické nádoby, aby nebyly vystaveny horku ani slunci. Byliny patří živlu Země.
Kameny
-při některých kouzlech se používají kameny různých tvarů a velikostí. Počet kamenů při rituálu není stanoven, ale nepoužívá se víc jak třináct. Patří živlu Země. Krystaly a kameny vedou magickou energii. Velmi užitečné jsou kameny: bílá - měsíční kámen, křemen, horský křišťál, žlutá - jantar, topas, citrín, růžová - růžový křemen, růžový kalcit, červená - červený jaspis, karneol, oranžová - karneol, hyacint, modrá - laspis lazuli, labradorit, zelená - jadeit, malachit, amazonit, purpurová nebo levandulová, fialová - ametyst, křemen, beryl, hnědá - záhněda, tygří oko, černá - onyx, obsidián.

 

Oběti - tímto se děkuje přivolaným živlům ( voda, oheň, vzduch,země) a bohům (pokud je také vyvoláváte) za jejich pomoc při rituálu. Pokládají se do čtyř světových stran v kruhu. Bohům se obětuje mléko, víno, koláče, jablka,.... Živlům se také nabízí med, sůl, .....

 

Miska - měděná nebo železná nádobka, která se používá na pálení kuřidel a vůní, tyto nádobky jsou zapotřebí dvě, protože při určitých kouzlech potřebujeme např. spálit i jiné atributy - bylinky, součásti oděvu, pergamenový papír, kouzlo napsané na papíru,....
Oděv
-používá se dlouhá košile a obvykle je na břiše namalován pentagram. Měla by být z přírodního materiálu. Někdo ještě používá plášť s kapucí, je vhodný pro vnitřní hloubání. Pracujte li sama / sám, je na vás, jestli budete plášť používat nebo ne.

Kniha stínů
-je to vlastně kniha tajemství, protože bude patřit jen vám a nebude nikdy zveřejněna. Do knihy stínů se vkládají rituály , kouzla tak, jak je chápete. Také se zapisuje postup, doba, někdy i povětrnostní podmínky a den, kdy byl rituál vykonán - podle toho poznáte, v jaký den vám jdou rituály, kouzla nejlépe Kromě toho, že bude knihou tajných kouzel, je zároveň také knihou čarodějnické dovednosti .

Meč
- je pomůckou k rozkazování. Není používán často. Velikost a tvar závisí na osobní volbě, měl by být snadno ovladatelný. Patří živli Ohně.

Kotlík
- s obloukový držadlem. Ten zastupuje živel vodu. Když je kotlík naplněn vodou může být používán k věštění budoucnosti obdobně jako křišťálová koule. Při některých kouzlech se staví svíčky na dno kotlíku, tam potom dohořívají.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář